Imelist uut alanud aastat armsad sõbrad! Loodan, et jätsite kõik vana ja paha vanasse maha ja võtsite kaasa vaid parima. Uus aasta kasvatagu vana ja hea õnne ümber aina ilusamaid ja säravamaid kihte!
(loe edasi)
Meie lootsime, et saame kõik need tüütud haigused veel enne aastalõppu seljatatud, aga nii hästi siiski ei läinud. Kui Herman põdes tuulerõuged selleks korraks vaid ühe väikese punniga ja Lennartil võib öelda, et läks see samuti üsna valutult, siis Adeelega jõudsime öö lausa  haiglas veeta, sest tuulerõuged tahtsid temast ikka päris viimase välja pigistada. 
Lapsed, kes on meil aasta läbi terved püsinud, on nüüd järsku üksteise alla haiged. Õnneks on kätepesu kõigile meie pereliikmetele sisse juurdunud ja seda pole lastele vaja kunagi meelde tuletada, pigem tuletavad nad ise seda teistele meelde. Ka Hermani käed saavad mitu korda päevas pesu. Ometi on kurjad pisikud meid üles leidnud. Nagu Adeele organism veel vähe oleks kurnatud, sai ta koos Lennartiga silmapõletiku ja siis veel kõhuviiruse otsa. Ja meie pisike Herman vaevleb nohu käes. 
Nüüd sai haigustest pikalt kirjutatud, aga tegelikult ma ei võta haigusi kunagi nii traagiliselt. Tõsi, napilt 40-se palavikuga võitlevat last vaadates valdab nii suur abitus, et ajab nutma küll. Samas on ilus vaadata, kuidas haiguste kõrval tuleb esile lastes parim, kui nad arvestavad teise abituse ja soovidega.
Peale selle, et ma soovin, et uus aasta oleks täis tugevat tervist ja pakatavat energiat, on mul teisigi salasoove. Aga erilisi lubadusi ma endale selleks aastaks ei andnud. Sest 2017 aasta viimasel hommikul avasime saladusliku karbi. Selle sees olid paberid millele olime kirjutanud eelmisel aastavahetusel oma soovid ja lubadused. Mitte miski ei läinud sealt täide, kui välja arvata see kõige ilusam ja tähtsam- Herman!
Ja tänu Hermani ootusele ja tulekule, mis täitiski terve aasta, jääb 2017 igaveseks meelde! 
Nagu öeldud, siis sel aastavahetusel jätsin ma lubadused vahele ja kirjutasin üles vaid soovid. Südaööl  põletasime need ära. Raini oma võttis kohe leegi üles ja oli hetkega ka tuhaks kustunud. Minu väga reaalsed ja lihtsad unistused aga millegipärast ei tahtnud  kuidagi põlemagi minna ja pidin seda paberilehte oma 20 korda Raini kurjakuulutava naeru saatel uuesti süütama.
Lapsed olid vapralt südaööni üleval ja ootasid pikisilmi ilutulestikku. Välja arvatud Herman, kes ukse taga vankris suure täristamise saatel tunde ja tunde segamatult oma ööund nautis ja hommikul enesele teadmata voodis uues ja imelises aastanumbris ärkas.
Aitäh teile, kes te endiselt ja jätkuvalt olete Adelinemadeline lainel ja aitäh neile, kes on selle avastanud! Mulle väga meeldiks kuulda, mida teie sooviksite siin sel aastal rohkem näha ja lugeda. Palun andke julgelt ja avameelselt mulle märku. On juhtunud, et mõnigi teist ütleb mulle, et näe, ma pole jõudnud sulle helistada aga õnneks läbi blogi ma saan sinu käekäiguga ikka enam-vähem kursis olla. Ometi on mul aeg-ajalt tunne, et ah keda see üks  või teine asi ikka huvitab ja nii on kerge see delete klahv tekste kustutama. Samuti on infovoolu kõikjal nii palju, et tundub jällegi, et seda on nähtud ja kuuldud küll ja küll...
Niisiis, ootan teie vastukaja siia kommentaaridesse, meilile või telefonile! (Hermaniga jalutades on telefonivestlused eriti oodatud!)

Armsad sõbrad!
Olge hoolivad, võtke riske, olge julged, armastage kõvasti, tehke kõike kirega, pingutage kõvemini, püsige eesmärgil ja unistage SUURELT!
Imeline 2018 on teie päralt!

JÄRGMINE                                                                                                                                                                 EELMINE