Umbes viimased kaks kuud oleme iga päev kuulnud Adeelet unistamas oma sünnipäevast. Lõpuks ometi on tema suurpäev kätte jõudnud! Mina aga piinelnud siin oma ettevalmistusi tehes melanhoolsusega. Ma lihtsalt olen sellist tüüpi, et ilusad asjad ajavad mind vesistama. Ja Adeele, tema ongi ju puhas ilu ise!

Kallis Adeele!

Adeele. Õilis. Nimi, millega Sind kolm aastat tagasi esimest korda siin ilmas tervitasime, on täpselt see, mis ütleb Sinu kohta kõik. Kuigi maailm on karm ja ebaõiglane, soovin, et Sinus säiliks igavesti see puhtus ja õrnus. Et Sa ei peaks iial kasvatama endale kesta ja võidaksid ja saavutaksid kõik tänu oma headusele! Juba praegu on Sinu headus, malbe ja rahulik olek toonud nii palju meie ja teiste ellu!  
Samas on Sinus nii palju salapära ja olen põnevil tuleviku ees, kui palju on Sinus veel ja veel avastada!  Sa üllatad meid iga päev oma tõeterade ja ootamatute väljaütlemistega, mis mõjuvad nii asjakohastena, nagu räägiks mõni vana tark. Olgu selle taga siis Sinu kuues meel, vana hing või lihtsalt juhuste kokkulangevus. 
Ma armastan Sinu tagasihoidlikkust ja häbelikkust suurtes seltskondades ja Sinu elavnemist turvalises ja tuttavas õhkkonnas. Ma armastan Sinu tähelepanelikkust ja hoolivust ümbritseva suhtes. See on nii ilus, kuidas Sa tänaval üksikut kassi või lindu nähes muretsed, "kus on tema pere?" Või kui loeme raamatut ja Sa segad vahele, et üle kontrollida " aga, kus on tiigri emme, issi ja venna?" 
Sa oled möödunud aastaga nii palju kasvanud ja arenenud, oled muutunud iseseisvaks ja nii imeliseks vestluspartneriks meile ja oma vennale. 
Aitäh, et Sinu lemmiktegevuseks on nii tüütuna tunduv tundidekaupa kiikumine. Oled mind tänu sellele nii kavalalt naelutanud enda kõrvale ja meil on nüüd aega iga päev kõik laulud ja luuletused mitmeid kordi läbi võtta ja ka jutud maast ja ilmast!
Sa oled kõige ilusam tüdruk igas mõttes, keda ma iial olen tundnud! Iga uue vanuse saabudes, taban end melanhoolias. Kui see oleks paber, kuhu praegu kirjutan, oleks tint juba pisaraveest laiali jooksnud. Ma teadvustan iga päev, et mida aeg edasi, seda aeg lähemal ajale, mil pean Sind lahti laskma. Kuigi sa oled alles (juba!) kolmene, kujutlen Sind aina rohkem ette kellegi naisena, kellegi emana, sõbrannana, töötaja või tööandjana. Ma soovin, et suudan Sind elus ette valmistada nii hästi, kui võimalik, et kõikides nendes rollides tunneksid end kodus ja õnnelikuna! 
Ma teen seda tihti, aga aitäh Sulle Adeele veelkord, et Sa just minu oma emaks valisid! Selle privileegi pärast ei taha ma Sind kunagi alt vedada! Loodan, et naudid oma kauaoodatud sünnipäevapidustusi parimate seltsis ja see kukub välja just nii nagu unistasid!
Armastan Sind piiritult tütreke!
...või nagu Sa mind parandada armastad ..."inglike!"

Möödunud aasta tundepuhangut, mis pole  kunagi raugenud, saab lugeda  siit.
Mitmest seeriast koosnenud sünnipäevapidustuse kohta teen postituse juba teisipäeval! :)

JÄRGMINE                                                                                             EELMINE