Oma laste sünnipäevad on minu elu ühed eriliseimad päevad aga mis puudutab teiste sünnipäevade meelespidamist, siis selles vallas on mul maailma kõige kehvem mälu. Kes on minuga samas paadis, siis neile väike vihje meie kuldkihara sünnipäeva meelespidamiseks- kui pistad nina ukse vahelt välja ja tunned aasta esimest supersooja ilma, siis tead, et väike Adeline on tähistamas oma sünnipäeva. Nii on see olnud 4 aastat järjest.
(loe edasi)
Nagu iga vastsündinu on eriline, oli seda ka Adeele. Adeele ON eriline. 
Alates tema sünnihetkest teadsin, et mulle on antud midagi väga, väga erilist ja ma vastutan, et anda endast see kõige parem , et kasvatada teda nii hästi kui ma saan!  Kasutaks oma sõbranna Meriliisi sõnu: "Tead Madli,  ma vaatan Adeelet ja nutt tuleb peale. Süda läheb nii härdaks! Niii numpsik, et ma lihtsalt ei või!" Jah, Adeeles on seda miskit nii palju. Seda miskit, mis paneb taeva koos meiega pidutsema, et lubab meile nii palju sooja ja päikest, et Adeele saab oma kingad ja kleidid lõpuks õue linnulaulu saatel tantsima viia. 
Päris aus olles laste kasvatamine selles kreisis maailmas hirmutab mind. Aga just poistest keerulisem on minu jaoks kasvatada tütart.  Ma olen teinud kindlasti loendamatuid vigu tema kasvatamisel ja kindlasti tuleb seda tagantjäreletarkust veelgi, aga mu suurim südamesoov on kasvatada oma tütrest noor naine, kes avab maailmale uksed oma soojuse, headuse ja lahkusega. Sinna saab olema pikk  ja keerukas teekond, sest meil on vaja ületada ja võita kõik takistused selles karmis printsessimaailmas, kus õppida mõistma, et kõik mis hiilgab pole veel kuld ja uskuma, et headus ei võida kurjust ainult muinasjuttudes.
Rain märkis ennist ära, et täna on ka Anu Saagimil sünnipäev ja lisas naerdes, et nad on kuidagi ühte moodi küll! Jah, Adeeles on tõepoolest bravuuritari ja hipit. Ma ei teagi, kumb neist temas võita võiks, sest tegelikult mulle Anu Saagim ju meeldib! Samas pole armsamat vaatepilti, kui pähklipruuniks päevitunud Adeele oma valgete sorakil juustega, alukate väel ja paljajalu hoovis ringi keksib. 
Ilmselt tunneb ka Rain nii, sest just issi valis oma tütrele kingituse. Varsti saab meie väike boheemlane ringi kruiisida bravuuritarile sobiliku jalgrattaga. Kingitus kahjuks õigeks päevaks kohale ei jõudnudki ja nii ei jäänud meil muud üle, kui kinkida talle pilt uuest rattast. Kõlab naljakalt aga nali alles hakkab- istume hommikul lauas, et torti sööma hakata, aga mõtlesin veel enne Adeelest paar pilti teha. Rain tinistas youtoubist õpetusi kuulates  vanaema-vanaisa poolt Adeelele kingitud ukulelet. Äkki küsib Lennart kõrval suht rahulikult, et emme, kuidas see ära kustub! Siis küsis uuesti ja väga rahulikult: " Emme, kuidas ma selle ära kustutan?". Teadsin, et tordil küünal põles ja mõtlesin, et ta räägib just sellest, aga kui ma siis pead keerasin...Lennart istub, käes leekides paber. Pilt Adeele jalgrattast muutus äkitsi tuhaks kraanikausis.  Vaene laps ootas meid ja uuris pilti, mille serv läks kogemata küünla peale. Lennartil silmad hirmu ja pisaraid täis, saime hommikul pidada pika loengu tuleohutusest koos praktikaga.
Aitähh kõigile, kes Adeelet õnnitlemas käisid ja nii armsate ja eriliste kingitustega üle valasid! 
Mul oli väga pikalt kõhklusi-kahtlusi kas ja kuidas sünnipäeva pidada. Kas ikka peaks nii väikestel lastel olema nii suurejoonelised sünnipäevad. Ehk peakski piirduma see pereringiga ja tikuvõileibadega nagu vanasti. Aga kunagi sai ju Lennartiga suurelt alustatud ja teised ka peavad...Mul on hea meel, et üsna viimasel hetkel sai siiski otsustatud pidada kõikide sõprade ja sugulaste seltsis, aga mulle sai selgeks, et edaspidi keskendun ainult ja ainult laste tegevustele, teisele kohale jääb toit ja viimasele kohale kaunistused! Tegin sel korral otsa lahti ja ei näinud tõesti dekoratsioonidega suurt vaeva, kuigi mu "amet" justkui eeldaks seda. Nii, et Lennarti sünnipäevalised- hoidke alt! Tuleb mänge, nii, et vähe pole! 
Adeele sünnipäev oli tore ja armas, kuidas saakski teisiti, kui meil on maailma parimad sõbrad!
Armas Adeele!
Sinu sünd olnuks nagu paar tundi tagasi. Ma ei mäleta sellest just üleliia palju, aga see hetk, kui ma nägin sinu silmi oli kõige eredam! Sul on nii ilmekad silmad, mis reedavad kõik sinu tunded. Ma loodan nii väga, et need avarad helesinised silmad saavad näha vaid rõõmu, ilu ja kõiges halvaski head. Ma loodan, et need silmad säilitavad endas alati just selle sära ja armsuse, millesse vaadates peegelduks kõigi teiste silmis sullegi see sama.
Sa oled nii arukas tüdruk, et ma ei taju enam ammu sinu ja suure venna vahel vanusevahet. Sa oskad nii hästi seoseid luua ja paned piltlikus mõttes 1+1 super hästi kokku. Sa haarad elu ja teadmisi lennult ja paned mind end uhkena tundma. 
Ma armastan sind nii väga, et seda ei saa võrrelda millegiga! Oled minu väike tütreke, ka siis kui oleme ühel päeval ühepikkused! 
Palju õnne meie väike valgusekiir Adeelik!
Emme
JÄRGMINE                                                                                                                                                      EELMINE