Ma ei tea, mis ja miks see nii on ja kuidas see tuleb, aga iga inimesega assotseerub mulle alati mingi kindel värv. Kui ma sulen silmad ja mõtlen Adeelele, siis kirgastub kohe kollane ja mul polnud kahtlustki, missuguseks luua tema sünnipäev! Ühe õnneliku, ilusa päikselise ja rõõmutoova tüdruku sündimise päev olgu ikka KOLLANE!
(loe edasi)
Sel aastal läks kohe eriti hästi, et sünnipäev langes laupäevasele päevale ja saime Adeelele tema õigel päeval peo korraldada. Kõige ilusam aeg sünnipäevast on minu jaoks alati selle hommikupoolik ja ma jätkan seda rida ka oma lastega, et nende sünnipäevapeod ja õnnitlused oleksid ikka päeva esimeses pooles!
Kuna Adeelel on väikesi sõpru ja sugulasi juba nii palju, et koju me neid ära ei mahuta, siis kutsusime külalised Pikukese Mängutuppa. Me hindame kõrgelt, kui keegi siin väikeses Põlvas midagi ette võtab ja ära teeb ja sellepärast ei poolda me ka sünnipäevade (raha) viimist kodulinnast Võrru või Tartusse.
Kollasest värvist lummatuna valmisid ka kutsed. Märkisime väikselt kutse lõppu, et dresscode on midagi kollast. Nii tore oli vaadata, et lastel tõesti olidki kollased pluusid või kleidid seljas ja isegi mõni täiskasvanu oli selle üleskutsega kaasa läinud!
Igat kutset valmistades mõtlesin, kui õnnelik laps ikka Adeele on, et tema kõrval on tema ja tema ja tema...nii palju häid sõpru, tädisid, onusid, vanaemasid ja vanaisasid!
Me pole kunagi varem mängutoas pidu pidanud, küll aga oleme sellistel pidudel saanud väga palju käia ja olen tähele pannud, et mängutubadesse väga lilli ei viida ning just seetõttu olin ma eriliselt üllatunud, et kõik külalised tulid õitega! Imeline!
Me saame aru küll, et ega 2-aastane oma sünnipäevast suurt midagi veel aru ei saa ja olime juba Adeele loomust arvestades valmis selleks, et ta ei võta ühtegi õnnitlust vastu ja hoiab häbelikult meie ligi. Peaaegu nii oligi ja võtsime siis Rainiga rõõmuga kõik õnnesoovid tema eest vastu, sest eks see olegi üks meie suurpäevadest! Vaadates sünnipäeva pilte tuleb vägisi muie näkku, sest Adeelel on igal pildil nii kohkunud nägu ja silmad nagu tõllarattad! Aga uskuge mind, ta tõesti nautis oma pidu ja seltskonda!
Ei ole enam naljaasi saada perepilti, kus kõik vaataksid kaamerasse, silmad poleks kinni, suu poleks kõver peas või midagi muud valesti :) Aga ma olen nii õnnelik selle pildi ja nende üle!
Viimasel ajal olen ära tüdinenud igasugustest martsipanitortidest. Olin juba ammu otsustanud, et laste sünnipäevadel pakun vaid enda tehtud lihtsaid kooke või torte. Sellistel puhkudel ei teki olukorda, kus lapsed hõikavad üksteise võidu ja vaidlevad, kes missuguse pildi, tähe või kujuga tükki soovib!  Siis võetakse vaid kaks ampsu ja jookstakse tagasi mängima :) Küpsetasingi siis kaks kooki ja kaunistasin nartsisside ja tulpidega. Ühe porganditordi toorjuustuga ja teise tavalise meekoogi, juhuks, kui porgandikook mõnele lapsele piisavalt apetiitne ei juhtu olema. Paistab, et siiski maitsed läksid hästi peale ja koos minu emaga kella 2ni öösel küpsetamine ja vaaritamine tasus end ära! :)
See Adeele ideaalse mustri, tooni ja lõikega kleit valmis Lisethi töötoas!
Adeele sai lõpuks oma kauaihaldatud nukuvankri ja veel palju palju toredaid kingitusi, mis jäid ootama avamist, kui Adeele ja Lennart oma lõunaune peale lõbusat ja väsitavat sünnipäeva ära magavad.  Sättisingi kingitused ja kõik Adeelele kingitud õied tema tuppa. Kui ta ärkas ja tema toa ukse lahti tegin, oleksin nagu lillepoodi astunud- nii hea lõhn!
Aitähh kõikidele väikestele ja suurtele külalistele, et olite kohal sel päeval ja olete alati meile olemas!  Ja oleme tänulikud kõikide nende toredate ja asjalike kingituste eest!
Et kõik need kaunid õnnesoovid neil kaartidel saadaksid Sind,  kallis Adeele!

Aitäh Pikukese Mängutuba ja Flamingo Lillepood abi ja vastutulelikkuse eest!

JÄRGMINE                                                                                                                                     EELMINE