Kes mind lähemalt tunnevad, need teavad, et ma olen alati teadnud end olevat rohkem poiste-emana. Ja kuigi mu intuitsioon teadis enne Adeele tulekut, et tegu saab olema tütrega, pigistasin ma ikkagi ultrahelis enne soo väljahõikamist silmad kõvasti kinni, sest mul oli hirm, et kõrgem vägi võtab seda poiste-ema asja liiga üks-ühele. Aga ma sain tütre! Kaunima ja arukama, kui ma elus ette oleks kujutadagi julgenud.


Ärge saage valesti aru. Ma armastan 100% oma lapsi võrdselt, lihtsalt poiste kasvatamine on minu jaoks huvitavam. Miks? Ma ei tea!
Äkki sellepärast, et tütred on parim versioon emadest ja kasvamine tuleb loomulikumalt ja see pole mulle piisavalt suureks väljakutseks?!
Tütrega kahekesi veedetud aeg on aga see, mida ei suuda siin elus asendada miski. Veetsime ühe laupäeva hommikust õhtuni kahekesi, käies pildistamas ja kohvikutes ja shoppamas ja muuseumis. See preili paneb just kahekesi olles unustama, kui väike ta tegelikult on.
Tartu Mänguasjamuuseumis oli Barbie 60 aastase sünnipäeva puhul üleval suur näitus. See oli nii inspireeriv ja ma loodan, et suutsin läbi Barbi deviisi "Sinust võib saada kes tahes"  süstida ka Adeelesse suuremat eneseusku!

Täna, 5 aastat tagasi sündis Adeele. Mälestus sellest ilusast kohtumisest on nii ilus, et toob tänaseni pisarad silma.(Siinkohal tervitused ka Eglele, kes sellel imel juhtuda lasi) 
Vahepeal Adeele palub rääkida, kuidas ta sündis ja vaatame koos pilte, mil ta pisike oli ja pean ikka ja jälle seletama, miks toob suurim õnn mõnikord pisarad silma. Adeelel on juba pikemat aega päevakohalisteks teemadeks sünd ja surm ja proovin tema küsimustele alati õigeid vastuseid anda. Üleüldse on vestlused temaga alati sügavad aga mõnikord jälle liigagi pinnapealsed. Näiteks kui saabuva sünnipäeva puhul ta endale üldse midagi kingituseks soovis, siis ainult kleite ja kingi.
Üsna värskelt esines Adeele laval lauluga "Sulle, emake". Võite aimata, kuidas mu kurk nutu tagasihoidmisest kinni paistetas, kui ta oma pehme ja malbe häälega ema moodi olemisest ja ema kleidi proovimisest laulis.
Adeeles on nii palju seda miskit ja õnnelik on see inimene, kes tema hinge ja südamesse suudab murda. Võib olla on asi tema suurtes uudishimulikes ja siirastes silmades, mis sulatavad minu ja teistegi südamed igas olukorras.
Adeele on suurim rahutooja keda ma kohanud olen!
Palju õnne ja rõõmu kõikidesse Sinu hommikutesse, mu kullast kallim tütreke!

Pildid imeliselt @kadriparv


Vahekokkuvõte tänasest Adeelest minu märkmikust.

Soovid kogu aeg Hermani eest hoolitseda ja temaga mängida. Armastad magusat liiga palju. Laulad salaja ja sinu kuulamiseks peab meil olema sinu nõusolek. Kuulad youtubist Liis Lemsalu ja unistad tema moodi saamisest ja muretsed miks tal veel lapsi pole, sest sina tahaksid küll 2 last. Poissi ja tüdrukut! Hommikul ärgates ja õhtul lasteaiast tulles vahetad kohe oma riietuse kleidi vastu ja külla minnes tuleb alati mõni kleit kaasa võtta! Sa oled pikk uinuja, sest nii paljud mõtted vajavad mõtlemist, aga Sa armastad üksi uinuda ja magada, sest sedasi pidavat nii mõnus jahe olema. Oma vabal ajal sa aina värvid, joonistad ja kirjutad ja tahad alati demonstreerida oma lugemisoskust ning vihastad, kui Lennart seda sinu eest teha on jõudnud. Kui sa oled vihane, siis on sul käed risti rinnal ja sul on täiesti klaasistunud pilk ja selle sulatamiseks tuleb teha pikk andekspalumiserituaal! Ja muidugi sulatab su südame alati jäätis või kuhugi minek. Oi, kuidas sa tahad ainult käia külast külla ja peolt peole. Ma loodan, et sa naudid laupäeval oma pidu vähemalt sama palju, kui teiste omi!