Pühapäeval lastega mõnusalt koduhoovis lumes hullates ja siis sealsamas laisalt näoga vastu päikest lesides, tekkis tohutu kevade ootus. Sellele andsid kõvasti kaasa muidugi ka mõned koduhoovis tehtud suvised pildid, mille avastasin eelmist postitust ettevalmistades. Nende vahele pistan aga mõned viimase aja kirkamad repliigid meie lastelt. 
(loe edasi)
Lennart (4a 7kuud) Adeele (2a 9 kuud)
Teeme pannkooke. Lennart tõukab tooli köögikapile lähemale, et ulatuda sealt mune kaussi lööma. "Emme, kui ma kasvan sama pikaks, kui sina, siis on söögitegemine ikka palju lihtsam!"

Loen lastele unejuttu. Küsin jooksvalt jutu täpsustuseks Lennartilt vahele, "...Ameerika. Kas sa tead, kus Ameerika on?" Lennart osutab voodi kõrval olevale maakaardile ja täpsustab: "Siin! Ameerikas elavad kosmonaudid ja ufod."

Jalutame lastega lasteaiast koju ja teen igapäevast uurimustööd nende päevast. Küsin Adeelelt, kas sa jäid ilusti magama või vigurdasid ka? Adeele noogutab ja teatab rõõmsalt "Jaa, nii ilusti vigurdasin ja magasin!"

Mängime peitust. Rain otsib ja leiab esimesena Adeele. Adeele käib varvastel hiilides issi kannul  ja sosistab talle vaikselt: " Emme ei mahu enam peitu ära!" Minu naer reetis mind!
Kinnitan Adeele turvarihma ja samal ajal näen silmanurgast, kuidas Lennart mind hindab. Kommenteerib siis järsku mu blondimaks värvitud juukseid :" Emme, su juuksed on nii valged!" Mina siis oodates temalt midagi ilusat, palun tal täpsustada, kas talle meeldib. "Ei, enne meeldis rohkem, sest siis oli naljakam!" 

Istume diivanil. Adeele on minu kaisus ja Rain võtab minult ümbert kinni. Teiselt poolt mind paistab seletatud pilk ja kostab siis peenike hääl  "Ei, ta ei ole ju sinu emme!"
Adeele kallistades issit: " Aii, minu habe ei ole okkaline!"

Lennart hüüab :"Adeele!" ja Adeele vastab nipsakalt : " Ei, ütle mulle tüüüdruk!"

Ja lõpetuseks lihtsalt see suvine meevõtu pilt maal. 
Selle peale lähen limpsan paar lusikat mett, et saada osakestki suve endasse!

                JÄRGMINE                                                                                                             EELMINE