Täna neli aastat tagasi oli minu elu kõige õnnelikum päev,  mille meenutamine mul ilmselt igavesti kananaha ihule toob ja pisara silmanurka. Ma sain võimaluse astuda oma uude ellu- olla ema! See fantastiline poiss oli meil valmis mõeldud juba enne seda, mil ma rasedaks jäin. 
(loe edasi)
Kallis Lennart!

Olgugi, et pean Sinust märkmikku sinu sünnist saadik ja Sa saad sealt kunagi suurena lugeda oi-oi, mis  härdusi, siis loodan Sinust kasvatada noore mehe, kes häbi tundmata võib lugeda ka neid ridu, mida saavad lugeda ka teised silmapaarid.
Kogun end hetke, sest Sinu ootamise meenutamine paneb mul silmad vett jooksma. Mäletan seda hetke, kui ma Sind esimest korda nägin ja Sind mu rinnale pandi, hoidsime issiga nii kõvasti üksteise käest ja ma ütlesin mütsi Sinu silmadelt kergitades, " appi, ja ta ongi meie jaoks voolitud!!". Ma ainult vappusin ja värisesin üle keha ja pisarad ainult tilkusid, sest õnnetunne oli lihtsalt piiritu. 
Ma tundsin, ei teadsin, algusest peale, et Sa oled väike sinisesilmne blond poiss ja sellepärast ootasid väikesed helesinised nahksed papud Sind meie voodi kõrval juba enne, kui olime arstilt kinnitust saanud. Lisaks sellele teadmisele, muutus minu intuitsioon nii  tugevaks, et olin veendunud, et Sa sünnid pühapäeval kell 10 ja kuupäev ei omanud mulle üldse mingit tähtsust. Olgugi, et olime valmis juba mitmel pühapäeval, läksime haiglasse alles mitu nädalat hiljem ühel laupäeva hommikul. Möödus hullumeelne ööpäev ja saabus pühapäev ja kell 10. Ma vaatasn issile otsa, et ei ole võimalik- ta ei sünni ikka veel! Ämmaemand lubas, et kolmeks on käes ja siis ütles issi samal ajal minu turgutuseks saatuslikult enesekindlad  sõnad : " Kallis, ma luban, 12-ks on ta meil käes!" .
Sa saabusid pühapäeval kell 11:57.
Laps minu unistustest ja unenäost!
Ma olin nii uhke meie kolme üle, olen tänaseni! Ja kui kaugele me oleme jõudnud!
Ma loen tagant järele märkmeid Sinust ja imestan, et kas tõesti on meil olnud magamata öid ja halbu harjumusi, millega olen hädas olnud! Ma ei tea, kas asi on minu mälus või on asi selles, et Sa kompenseerid need hädad ja kiiksud millegi sedavõrd toreda ja heaga, et ma tõepoolest mäletan ainult ja ainult suurt rõõmu sinust! Tegelelikult on see praegugi nii, et ühel hetkel võin ma tahta joosta mööda seina üles, sest ma lihtsalt ei suuu-uuda ja siis järgmisel hetkel, kui oleme oma jamad ära lahendanud, siis Sa oled nii vahva ja tore ja armas ja huvitav, et mul on haihtunud kõik eelnev! Sa oled lihtsalt üks väga vana hing, sain sellest aru ja teada juba siis, kui Sind 4 kuud olin oodanud.  Juba sünnist saadik on Sul nii tark pilk, et see vahel isegi hirmutab mind. Ma armastan, et saan sinuga nii huvitavatel teemadel rääkida ja filosofeerida, et vahel mõtlen, kumb meist targem peaks olema?! Sa mõistad nii hästi nalja ja oskad juba nii selgelt kirjeldada, mida Sa tunned, olgugi, et Sul on vahel raskusi üksi oma tunnetega toime tulla.  Sa oled nii nutikas! Vahel issiga naerame, kuidas me ei saa Sulle enam luisata, miks üht või teist asja pole võimalik teha või saada, sest Sul on alati peale pisikest mõttepausi, tagataskus mõni  mõte või lahendus võtta. 
Sa oled tõepoolest juba nii suur, et mind paneb ikka ja jälle imestama, kuidas Sa meid juba päriselt töödega aitad ja võtad issiga saunalaval leili, mida minagi välja ei suuda kannatada! Ma armastan, kui oluline Sulle on äraleppimine ja meie õhtused magamamineku kalli-musi-patsu- armastan nii väga- taevani ja tagasi- enam ei hõika teid- rituaalid. Ma armastan, kuidas Sa eelistad värvilistele multikatele minu lapsepõlveaegseid telesaateid ja jälgid tohutu huviga kõikvõimalikke teatrietendusi.  Ma armastan, kuidas Sa armastad vesti, mille me Sulle meie pulmapäevaks ostsime. Ma armastan, kuidas Sa seda siis iga päev kannad oma pluuside peal, jalas uued jalkatossud, mille issi Sulle ostis ja milles sa unistad oma esimesest jalkatrennist.  Tõepoolest ei möödu päevagi, kui Sa ei kannaks seda huvitavat  komplekti ja ei haaraks kätt mandolini poole, mille me Sulle oma pulmareisilt tõime, et siis meile üks võimas kontsert anda. Oma vallatu vesti ja lokkis tukaga oled meilt saanud hellitavalt teise nime- Jalmar! 

Ma armastan jälgida, kuidas Sa Adeelet oma mängu kutsud ja tema eest hoolitsed ja räägid vahel temaga nagu vanainimene. Ja siis kõrvalt seda kuuldes ma vaikselt itsitan ja juurdlen, kas ma tõesti räägin nii oma lastega :D Anna mulle palun andeks, et Sind ülekohtuselt vastutavaks teen, kui teil õega konfliktid tekivad ja vahel nõuan Sinult rohkem, kui Sinu iga sulle lubab! Ma armastan Sind üleni nii kohutavalt palju! Just üleni sellisena nagu sa oled!  Esimene laps peres pole ilmselt lihtne olla, aga ma olen nii tänulik sulle ja taevale, et oled meile nii armas, terve ja kerge laps ja ei hävitanud soovi saada veel ja veel beebisid. Sina lõid meist perekonna, tõid ja tood meile sellega nii palju rõõmu, lusti ja armastust! 
Ma armastan Sind mu pisike linnupoeg!

Tänane eriline päev algas nagu ikka sünnipäevalauluga. Selle tähtsa sündmuse puhul oli Lennartil täna öösel privileeg meie voodis magada ja see tegi teda vist kõige õnnelikumaks üldse! Kui tavaliselt me lastele midagi erilist peale sünnipäevapeo pole kinkinud, siis kuna sel aastal me õigel päeval pidu ei saa teha, siis rõõmustasime teda puldiautoga! Oh seda meeletut rõõmu tema silmades! 
Lennart polnud ka unustanud meie lubadust, et oma sünnipäeval võib ta oma rahakassa tühjaks teha ja mänguasjapoes ise valida selle eest endale midagi! 
Hurrraaaa!
JÄRGMINE                                                                                                                                                                EELMINE