Olgu see DIY üks geen või pisik, igatahes valitseb see ka jõuliselt minu õde! Nähes tema step-by-step valminud lastetuba ja olles sellest nii vaimustuses, ei suutnud ma kuidagi vastu panna soovile seda ka teiega jagada! Õnneks moosisin ma Liisi kirjutama viimasest projektist lastetoa kallal ja ta lubas ka edaspidi oma isetegemisi mitte ainult endale hoida!  Olgu öeldud, et enamus, mida te kasvõi sellel kõrvaloleval pildil näete, on tema isetehtud kaunikesed!
Head lugemist ja järeletegemist!


(loe edasi)
Oleks ju kena, kui peale mängu leiaksid lastetoas asjad oma koha üles. Enne aga, kui asjadel ei olegi kohta, pole mõtet seda paludagi. Selline lamineeritud plaadist kontoririiul ei ole mingi haruldus, taolisi peaks leiduma nii mõneski kodus või kontoris. Ka pole kahju teda mõne aasta pärast hoopis maale kuuri saata.

Enne aga proovisin teha väikese värskenduse. Taotlesin terve toa kujunduses heledaid pastelseid toone ning sobiva kangatüki riiulite katmiseks leidsin Abakhanist (ca 5€) .

Kuna riiulil olid kulumisjäljed, rullisin küljed nii seest kui väljast üle valge värviga ning lasin kuivada.
Mõõtsin ja lõikasin välja täpsed riidetükid, mis kataksid riiulit pealt ja altpoolt.
Katsin kõigepealt riiuli pealmise külje PVA liimiga täies ulatuses ning sättisin kanga sinna peale. Silusin sirgeks, et ei jääks volte. Jätkasin riiuli alumise külje ja ülejäänud kahe riiuli katmisega.

Värvimisele kulus tunnike ning samapalju kanga mõõtmisele ja liimimisele.
Paar nippi:
  • Kui riiulil oleks tagune, võiks ägeda tulemuse saavutada hoopis taguse katmisega, mis oleks veelgi lihtsam!
  • Kõike seda saab teha ka paberiga, näiteks (sama toa) tapeediga.
Jäin ise tulemusega väga rahule ja seni kuni tütar veel oma soove sisustuse kohapealt ei avalda, luban endal otsustada ja ära teha! Kuid kuna need ajad ei jää tulemata, ei hakanud ma selleks mõneks aastaks enne Ikea mööbli poole vaatamagi, kui olemasoleva üle vaatasin.
Näiteks siin on veel üks mööblitükk ehk kole kummut, millel vahetasin ainult nupud (Universaal Universumist 1,5 €/tk). Veel natuke mõtlemist ning värvin niikuinii sellegi kummuti ära! Armastan DIY!!
Liis