Käes on emadepäev. Mul on nii palju tundeid seoses emadusega igapäevaselt aga just täna tundub paslik neid ka teiega jagada. Ma ei tea, kust seda nii palju tuleb, aga minu armastus oma laste vastu on aina kasvamas ja kasvamas...
(loe edasi)
Emana tähistan tänast pidupäeva neljandat korda. Igasuguse liialduseta on need aastad  olnud minu elu parimad. Ma sain endale tiitli, mis kroonib mind elu lõpuni ja minu jaoks on see suurim au, mida eales soovida. 
Kui Lennart oli veel beebieas, olin kindel, et olen emaks sündinud. Aastatega olen mõistnud, et emaks siiski ei sünnita vaid kasvatakse. Kasvatakse koos lastega ja oi, kuidas nemad on mind kasvatanud ja õpetanud. Kuigi ühtpidi hoian alati mõtet, et laste kasvatamine peab tulema lõbusalt, intuitiivselt ja loomulikult, leian ka, et emadus on nagu iga teinegi amet, mis vajab eneseharimist  ja - täiendamist.
Kui me arvame, et oleme inimestena ja vanematena eeskujuks oma lastele, siis loomulikult- kõik võibki baseeruda tunnetuslikule kasvatusele.  Mina tunnen, et eeskujuks olemine ei tule meil siiski iseenesest vaid nõuab väga teadlikku käitumist, enesekontrolli ja ettenägelikkust. 
Ma ei oska elada emana päev korraga. Ma mõtlen alati ette, mida ja kuidas üks või teine kogemus nende elus võib nende homset päeva ja tulevikku ka pikas perspektiivis mõjutada. 
See üüratu kullakoorem laste näol on andnud mulle ühtlasi ka elu suurima vastutuse ja mõistmise, et kõik meid maailmas ümbritsevad hädad kahvatuvad mure pärast, mis võib olla oma lapse pärast. Samuti ei rõõmusta mind miski rohkem, kui mu laste õnnelik  ja naeratav nägu ja käekäik.
Ei keegi siin maailmas pole suutnud panna mind valama nii palju rõõmu-, uhkuse-, kurbuse ja meeleheite pisaraid, kui mu oma lapsed.
Emadus on teinud mind kartmatuks. Meie perekond, mis saabus laste tulekuga on minu jaoks midagi nii püha, hinnalist ja puutumatut, et selle kaitsmiseks olen valmis astuma mis tahes tule ja kurjuse vastu.
Ma olen nii tänulik oma lastele, et nad on kaasa aidanud kõvasti mu eesmärgile end selle kõige juures mitte ära kaotada. Ma saan endiselt teha ka kõike seda, mis mind inimesena ja naisena õnnelikuks teeb. 
Olles ise ema, vaatan veel suurema lugupidamisega kõiki maailma emasid ja erilise tänutundega oma ema, kes on suutnud meid õdedega kasvatada nii targasti, jagades oma tingimusteta armastust ja toetust iga päev. Mu ümber on üldse nii palju emasid, kellele alt üles vaadata ja igalt ühelt neist olen salaja ja mõnikord mitte nii salaja üles noppinud hinnalisi tarkuseteri, nippe ja kogemusi. See pole kerge amet, aga ometi saavad kõik iga üks omal moel sellega nii hästi hakkama ja see on imetlusväärne!

Isegi, kui vahel tundub kõik üle pea kasvavat ja tahaks niisama lihtsalt pea liiva alla pista, on need hetked  viivuks. Kohe antakse kuskilt kõrgemalt uut jõudu ja rõõmu mida lastega ja lastele jagada...ja kui siis see kümnekordselt lastelt tagasi peegeldub, muutub see maailma kõige soojaandvamaks energiaks.

Imeilusat emadepäeva kõikidele emadele, vanaemadele, ristiemadele ja ka kõikidele nendele naistele, kes meie lastega tegelevad, neist hoolivad ja neile käe ulatavad...

Lilli ja päikest!
Ja üks fookuses pilt Lennarti poolt!
Aitäh Rain, et valisid mind oma laste emaks, see on kõige ilusam ja põnevam seiklus!
                                                                                                                                                        EELMINE