Mäletan tänaseni eredalt seda vägevat tunnet 11 aastasena laulukaare all lauldes. Olen piripill ilmselt ikka terve elu olnud, sest juba siis läks nii mõnigi salm nutu nahka. Sellised rahvuslikud  üritused liigutavad mind tänaseni. Ja kuidagi on läinud nii, et need liigutavad ka minu lapsi. Kuigi tantsu- ja laulupidu mööduvad adelinemadeline töötähe all, kavatsen lastele planeerida võimalused, et nemad sellest otseülekandest pidulikult osa saaks ja jätan endale võimaluse hiljem oma emotsioonidega üksi  järelevaatamiseks. 
Oli imeline tunne, kui Lennart Põlvamaa laulu- ja tantsupeol osales ja Adeele auväärse lilleneiu ameti sai, et dirigentidele lilli viia. Eriti
uhke on näha neid sellistes riietes, milles neil kohe iseenesest selg sirgu ja rind kummi läheb. 
Samal ajal, kui kõik on enda vaimu ja hääle häälestanud laulu- ja tantsupeo lainele, avastab meie Herman end ikka ja jälle toidufestivalilt.
Küll on tore, et me rongkäigus kohtasime vanaema, kes aitas rahvariide kleidi ikka lapsele õiget pidi selga ja lisas õigele vanaemale kohaselt võluväega ka sõlekese. 

 Vanaemast rääkides... 
Vastse- Kuustes toimus lasteaialaste tantsu- ja laulupidu, kus esinesid minu mõlemad lapsed. Täiesti ootamatu oli minu jaoks hetk, kui nägin oma tütart samades rahvariietes, milles end väga selgelt lasteaia jõulupidudelt mäletan. Tundsin end nagu ajakapslis ja mind valdas meeletu härdumus ja tänutunne. Hiljem selgus, et need samad muhu rahvariided on valminud mina enda ema käsitööna esimesel aastal, kui ta lasteaia kasvatajana tööle läks. Maagiline.


Ja lõpetuseks pilt väikesest Madlist, 25 aastat tagasi. 


Imeilusat juubelilaulupidu!