Mul oli küll plaanis isadepäeva postitusega varem valmis saada, aga õnneks mahub see siiski veel õigesse päeva ja ma pole lootusetult hiljaks jäänud! Küll, aga hilines Raini isadepäeva hommikukohvi voodisse. Täpsem olles, siis tegelikult see sinna ei jõudnudki, sest olin täna hommikul veel tööasjadega hõivatud! Aga sellest viimasest juba lähemalt teisipäeva hommikul! :)
Tagasi isadepäeva juurde tulles, siis kahjuks ei olnud tänane päev tõesti selline nagu olin planeerinud. Öösel olid Adeele ja Rain mõlemad palavikus. Hommikuks oli vapper Adeele juba rõõmsalt küll jalul, kuid Rain veeretas end voodist diivanile ja sinna ta terveks päevaks ka põdema jäi. 
Siiski valmistasime lastega pannkooke ja vähemalt traditsiooniline pühapäevahommik sai haiguste kiuste  peetud!
Eelmise postituse võtmes, mainin igaks juhuks, et ma ei kavatse olla täiesti radikaalne, kuid võtsin endale antud lubadust tõsiselt ja suutsin nendele kohevatele pärmipannkookidele vastu panna ja tegin endale selle asemel hoopis putru! :)
Olime õdedega planeerinud viia oma meespere väljasõidule, aga see jääb siis mõneks järgmiseks korraks! Peatusime, nagu igal aastal, ikka Lehisel, meie vanemate maakodus. Jätsime Raini üksi end koju ravima, aga ma usun, et see rahu ja vaikus oligi talle parim kingitus isadepäevaks!
Rain on väga paljudes asjades osav ja hea, aga, mis puudutab isadust, siis selles on ta parim. Parim, keda meie lapsed oskaksid tahta, parim tiimikaaslane, selles raskes lapsevanema ametis. Ja ma tahan, et ta teaks mitte ainult täna, et tema kannatlikkus ja pühendumine, ei ole mulle kunagi jäänud märkamatuks! Ma olen täis tänulikkust, et perekond on tema prioriteet number 1 ja, et ta töötab sõna otseses ja kaudses mõttes nii palju meie heaks!
Kulisside taga peitub nii palju tööd, mida keegi ei näe. Neid mõtteid ja analüüsi, mida teha teisiti ja paremini lastekasvatamises ja isaks olemises. Need on omadused, mis 4 aastat tagasi, enne lapsi, olid mulle temas avastamata ja võõrad! Ja see on niivõrd armastusväärne!
Selle kaardi sai meilt minu isa! Vanaisa, kelle põlvel Adeele istuda tahab ja kes Lennartiga näiteks täna väsimatult mustkunsti trikke omavahel jagasid! Vanaisa, kel on alati murdumatu kannatus, kui kõigil on see juba kaotatud. See, kes oskab kõike...ma mõtlen päriselt kõike! Kõike parandada ja teha! See, kes tuleb alati meile õuele vastu ja saadab meid lahkudes, mis tahes ilmaga autoni. See inimene, kes on meie kõigi jaoks headuse ja aususe võrdkuju! 

Ma soovin kõikidele pühendunud isadele, issidele, papadele, papsidele, kasuisadele, vanaisadele ja ristiisadele ( või ašadele ja šašadele, nagu Lennart ja Adeele rääkima õppides vanaisa kutsusid või vanameestele nagu ma olen kuulnud Raini sõpru oma isasid hüüdvat) imelist isadepäeva! Te olete täiega seda päeva väärt!