Juhul, kui on veel emasid, kellel on minu lastesuguseid, kes suvel suure vabadusega on (kodu)korda unustamas, siis jagan teiega oma nippi, mis on paariks nädalaks mu elu oluliselt lihtsamaks teinud!
(loe edasi)
Üks mäng areneb sujuvalt teiseks ja reegel "üks mäng korraga" oleks nagu senikuulmatu repliik. Eks siin ole mul ka oma süüd, sest enamasti avastan ma vaatepildi hoovi, kus on rattaid, tekke, nukke, palle ja reketeid, alles pärast tunde, mil oma nina uksevahelt välja pistan. Ma olen seda kunagi varem ka öelnud, et pigem mitu tundi ilusat mängu ja vaikust ja pärast 10 minutit koristust, kui joosta lastel järel ja keelata iga liigutust...aga lõpuks siis uniste ja näljastena mööda hoovi asju omale kohale viia on tüütu nii mulle, kui lastele. 
Ja veel- ühes tunnis on kahe peale kokku oma kakskümmend korda tuppa-õue käimist.
Kes ruttu pissile, kes jooma, kes midagi "vajalikku" otsima või midagi küsima. Jalanõud mööda koridori risti-rästi ja veel parem, kui sealt veel ka talla all häirivat liiva saaks välja kallata. 
Eks ma muretsen juba ette ka, sest kolmanda lapse sünniks võiks ideaalis olla kõik nii paigas, kui võimalik, mis puudutab just elukorraldust. Nii lastel, kui mul on lihtsam elada, kui asjad saavad tehtud kohe, mitte siis, kui nad on alustanud juba uut tegevust ja emme tuleb neid selles peatama: " Aga jalanõud on laiali!?" või, et "Hoov on vaja korda teha!". 
Nii lõuna, kui õhtuste magamistega on asi nii korras, et enam ei pea me neid isegi oma tuppa saatma. Peale pesu lähevad nad head ööd soovides oma tubadesse, lasevad rulood alla ja algab vaikne uneootamine. Eks ma olen arvestanud, et beebi saabudes tuleb kindlasti kuskil tagasilööke ja meie rutiin võib pikaks ajaks muutuda, aga mind väga rahustab teadmine, et me kaks suuremat on iga päevaga iseseisvamad.
Korraprobleemidega võtsin appi taaskord sõber- tabeli, mis töötas analoogselt väga hästi kunagi Lennarti tujude peal.
Tänaseks juba kaks nädalat toiminud süsteem, hakkas töötama nende peal kohe!
Alguses mõtlesin, et premeerin neid mõne toredusega, kui nad on olnud hoolsd nädal aega. Aga polnud vajagi, pelgalt täpike on neile nii suur uhkuse asi!

Pidevalt käib üksteise kontroll ja võistlevad omavahel, kes endale täpikese märkida saab. Vahel juhtub, et nad tuletavad juba ka oma väikestele küllistele meelde, kuhu jalanõud käivad ja vahel on mulgi tulnud tahtmine lisada sinna tabelisse ka Raini nimi :)
Samasuguse tabeli tegin ka koristamise kohta õues ja toas ja enam ma ei peagi oma kõhuga mööda voodialuseid legoklotse kokku korjates ukerdama! :)
Eks neid motiveerivaid tabeleid võiks teha veel kõikvõimalike asjade kohta, aga esialgu olen õnnelik selle võidu eest! Me võitsime kõik! Kodus on vähem tülisid ja rohkem....korda!!!
                                                                                                                                                                   EELMINE