Kallis Herman

Vähemalt kolm korda aastas pean ma laskma end suuremat sorti kurvameelsusel murda. Nüüd, juba paar päeva enne Sinu sünnipäeva hakkas see haigus mind kimbutama. Järsku on ka igapäevaselt läbitav teekond hingekraapivaks meenutuseks meie esimesest ühisest jalutuskäigust ja aasta vältel klõpsitud piltide vaatamise peatab silmavesi juba kolmanda pildi juures. Aeg on üks paras monster ja samal ajal tõeline kingitus. See fakt aitab meeles pidada, kui oluline on hinnata igat päeva ja hetke oma pisematega. Ajaga olen õppinud vältima seda ema süütunnet. See piinav mõte, et äkki ma pole piisavalt hea ema. Neil hetkedel leian lohutust mõttest, et juba fakt sellest murest võib olla tõestus, et ma olen hea ema. Ma tean, et annan endast parima, aga hetkel valdab mind omajagu kahetsust. Näiteks süütunne sellest, et hakkasin juba kahekuuse Sinu kõrvalt vaikselt tööle ja Sinu pulmadebüüdid algasid juba neljakuuselt. Kui väga ma neid kaotatud tunde ja päevi Sinuga tagasi tahaksin! Sina magasid muidugi igasuguse mureta kõik need mu tööd maha või veetsid kvaliteetaega issiga ja ei pidanud kuidagi oma heaolu ohverdama, aga ma sooviksin nii väga, et oleksin Sinuga laisalt päevad läbi voodis lebanud... Samas sai ka seda tehtud! Ja kui palju ilusaid ja unustamatuid ühiseid mälestusi meil on, et mul on kahju, et Sa iialgi neid ei mäleta. Küll aga loodan, et see aeg on andnud ülejäänud eluks kaasa teadmise ja tunde suurest armastusest ja turvatundest, mida oleme jäägitult ta Sulle (neljakordselt) jaganud! Alustame uute mälestuste loomisega! 
Möödunud aega ma tagasi ei saa ja see, mida mina tunnen pole vähemalt täna üldse oluline! Täna oled Sa ÜKS ja on see kõige tähtsam sünnipäev! 
Öeldakse, et lastega on päevad pikad ja aastad lühikesed. Mulle tunduvad mõlemad lühikesed. Pool oma päevast magad Sa põhimõtteliselt ikka veel oma kahe une rütmiga maha ja siis kella neljast õhtul pean hakkama Sind jagama juba nelja pereliikmega. Pole midagi liigutavamat, kuidas Sa neid vastu uksel vastu võtad! Issi ei jõua käsigi pesta, kui juba käid käed pikas järel ja sülle saades ajad oma suu laiali, nagu tahaks teda üleni nahka pista! Sa ei jää enam sammugi õest ja vennast maha. Kuigi nad peavad Sinu eest oma joonistuste, kirjatööde ja legomänguga kõrgustesse ronima, ei ole nad kunagi sellest kisa teinud ja hajutavad Sinu tähelepanu uute asjadega, vaat et pareminigi, kui ma ise seda teeks. Ma kartsin nii väga, et suur vanusevahe õe ja vennaga võib tekitada lõhe, aga Sina mahud alati kellegi mängu! Ja pole midagi vahvamat, kuidas Lennart ja Adeele meenutavad ikka ja jälle Sinu saabumist meie ellu. Seda hetke, mil ma Sind esimest korda oma kätel hoidsin, kordaksin ma aina veel ja veel ja veel. Ja seda juttu räägin ma vähemalt kord aastas, 11 oktoobril veel ja veel ja veel...

Sa oled nii tore ja armas, et viivitan alati õhtul Sinu voodisse viimisega, kuni issi juba lootustkaotades Sind sülle haarab ja ise voodisse viib. Ka sõnu hakkab juba iga päevaga juurde kogunema, mis teeb Sinuga koosolemise veel põnevamaks. Kõige toredam on Sinuga peitusemäng, kui Sa millegi tagant oma näokese välja pistad ja hõikad "kuu-kaa". Nüüd ütled Sa ka "emme", mis on nii
liigutav! Sinust õhkub nii suurt uudishimu, samas on Sinus ettevaatlikust ja rahu.
Ma armastan Sind nii väga ja mul ei jää midagi muud, kui tänada, et Sind mulle kingiti. Ma püüan nii väga olla Sinuga võrdne, et võiksin pakkuda Sulle sama palju, kui Sina meile! Sa oled lihtsalt nii täiuslik, et naudin meie idülli ja teen kõik, et mitte kaotada ainsatki hetke Sinuga!

Nüüd lähme ja pidutseme pereringis ja ehk saad Sa tortigi maitsta!

Armastusega, Emme