Väljas paistab nii kutsuv ere päike ja ma täiesti mõistan, miks mu lapsed akna peal on ja õue nõuavad! Aga hommikul termomeetrit vaadates oli selge, et täna on meie pere laste jaoks kindlasti külmapühad.
Kuna Lennarti jõuluvaheaeg lasteaias lõppeb alles selle nädalaga ja täna peame terve päeva toas veetma, pidin neile tegevust leidma, et mitte jääda ootama, kuni nad multikaid hakkavad manguma. Igal hommikul, kui Lennart ja Adeele satuvad peale, kui ma voodit ära teen, tuleb neile selline müramise tuur peale, et mul läheb tükk aega, kui ma lõpuks päevateki laotamiseni jõuan, sest ma pean muudkui üht ja teist voodilt maha tirima, nemad ise naerust lõhkemas. Täna siis tegin neile tekkidest ja patjadest onni.
No oli neil vast rõõm ja minul ka, sest ma sain pool tundi segamatult köögitoimkonnas tegutseda. Kuulsin vaid naeru ja kuidas Lennart Adeelet asjalikult juhendas, kuidas patju laduda. Nüüd jääb vaid loota, et see igahommikuseks harjumuseks neil ei jääks! Hahaa!

"Emme, palun kilekotti" kõlab iga päeva alguses. Ja ma juba tean, mida see endaga toob- Lennart mängib jõuluvana.
Kui ta siis oma koti mänguasju või muud kraami täis laob, peame me Rainiga neid luuletuste ja lauludega välja lunastama. Ausalt öeldes, hakkab see juba ära tasapisi tüütuks muutuma, aga ta on tõeliselt järjekindel! Hahaa! Ma loodan, et see jõuluvana teema lõppeb ikka kevadeks! Üks päev, kui mu sõbranna Margit oma kolme lapsega külas käis, õpetas ta uue lihtsa mängu- tähekaardid tuppa ära peita ja neid leides peab tähe nimetama. No sellest on saanud üks suur hitt meie peres.
Mängu teeb muidugi naljakaks see, et Adeele näeb ära, kuhu peidame ja läheb siis neid kohe reetma! Täna mängisime seda vist erakordselt kaua, sest Lennart lõpuks viskas end voodisse pikali ja kukkus raamatut "lugema". Tema lugemine käib nii, et vaatab pilti ja jutustab loo. Vahel tuleb sealt selliseid lugusid, et ma naeran pisaratega ja tema siis saab sellest aina hoogu juurde ja veel see intonatsioon, kuidas ta ilmselt minu lugemist matkib! Tema järel viskas ka Adeele põrandale kõhuli raamatut vaatama!
Kuna mul on kiiks, et iga kord enne lõuna- ja öö-und peavad olema toad korras ( mis siis, et ärgates suudavad nad selle samasuguseks mängida), siis koristamise lihtsamaks muutmiseks ei ole kunagi mul kõik mänguasjad neile kättesaadavad. Täna võtsin kapist jälle mõned vanad unustatud mänguasjad ja Lennarti abiga sorteerisime mõned mänguasjad ära, et need kappi asemele panna. Siis on jälle teinekord palju avastamisrõõmu. 
Tavapäraselt loob Lennart loovmänge. Näiteks täna, kui üht lasteraamatut sirvima jäin, oli Lennart kohale vedanud väiksed toolid ja välja otsinud mu päikseprillid, mida ta siis ka Adeelele lahkelt jagas. Mina pidin olima publik ja tema on onu, kes juhatab tsirkuse etendust! Vot nii! Oli vast show!
Piisab öelda vaid sõna " vann" ja mu lapsed on paljalt vannitoas. Uskumatu, et nad veel kahekesi sõbralikult sellesse väiksesse lastevanni mahuvad. Oh, kuidas ma neid  oma väiksed pupsikuid armastan!!
Vannile järgnes lõunasöök, mille järel lubasin neile väikest šokolaadi, aga nad olid nii väsind, kui toidu söödud said, et unustasid seda isegi tahta! Uskumatu! Ja nüüd 3 tundi õndsat vaikust ja aega iseendale!
Hoidke varbad soojas ja mõnusaid külmapühasid!