Kui saime elutoa ühele poolele tsemendi imitatsiooniga tapeedi, oli mul kindel soov, et ka lillepotid võiksid tsemendist olla. Ja kuna poes maksab üks vähemalt 30 euri, tundus mõistlikum see DIY projekt ise ära teha. Pealtnäha nii lihtne ülesanne, mis nõuab vaid ettevõtlikust.
(loe edasi)
Nüüd olen mitu päeva segukottidega maadelnud. Kuna ma olen tihtipeale väga laisk eeltöö tegija, siis ütlen etteruttavalt, et rikkusin mitu ämbrit ära ja oma ümmargusi lillepotte ma ei saanudki. Kuigi teoreetiliselt tegin ma kõik õigesti ja lõpuks kavatsen ma need ikkagi ära teha, kirjutan oma kogemuse põhjal väikese toimiva juhendi neile, kes proovivad ka selle projekti ette võtta.

1. Esimesel korral haarasin poes õlale plaatimissegu ja teisel korral müürisegu. Kolmandal korral võtan kuivbetooni, mis peaks ikka hallikas jääma.
2. Sega veega sellest tahke mass. Mida tahkem, seda kiiremini kuivab.
3. Leia kaks ämbrit. Üks suurem, teine väiksem. 
4. Võta tavaline odav toiduõli, veelgi parem oleks ilmselt vaseliin. Määri sellega suurem ämber seest ja väiksem ämber väljast, ning kindlasti ka põhjad.
5. Pane suurema ämbri põhja kivi või midagi väikest, mis ei lubaks väiksemal ämbril põhja vajuda.
6. Vala suurema ämbri põhjale kiht tsementi.
7. Pane väiksem ämber suure ämbri sisse ja aseta sinna sisse raskuseks kivid.
8. Vala ülejäänud segu ümberringi.
9. Kui tsement on juba võtnud kuju ja õrnalt kivistunud, võid seesmise ämbri vaikselt välja keerata.
10. Nüüd lase korralikult ära kivistuda. Minul 24 tunnist ei piisanud ja oma kärsitusega lõhkusingi ühe ära.
11. Pane tähele, et tsement oleks  võimalikult ämbri ääreni. Minul olid nii sügavad ämbrid ja panin tsementi pooles jaos. Kui keerasin ämbri tagurpidi ja hakkasin seda välja koputama, kukkus see põrandale katki. (siin mängis rolli ka see, et ei lasknud jälle ilmselt piisavalt kivistuda ja et plaatimissegu ongi nõrk)
12. Lihvi liivapaberiga poti servad siledaks.

Kolmandal katsel proovisin müüriseguga ja valasin selle pappkasti. Pappi oli hiljem hea seest ja väljast  kätte saada. Ühesõnaga asi toimis aga tulemuse endaga ma rahule ei jäänud. Pott jäi lapergune, pruun ja  tekstuurilt liiga teraline. Selle viin kevadel hoopis õue ja istutan mõned võõrasemad selle sisse ja teen oma kogutud tarkusega peagi ikka oma ümarad lillepotid  tuppa ka valmis. Betoonist!

Lõpuks ometi sai alla võetud ka Adeele toas see tobe ja silma riivav lamp, mis sai tänu tänuväärsele roosale kriidivärvile uue ja värske look´i.

Nuusutage kevadet!