Nädalavahetusel tähistasime Lennarti sünnipäeva. Ma pole kunagi oma laste sünnipäevi võtnud tehniliselt nii kergelt, nagu praegu. Mulle on äärmiselt oluline luua lastele sünnipäev eriliseks, aga õnneks ei tähenda see neile suuri tulesid ja vilesid, vaid paari head sõpra ja perekonnaringi. Seega lõpetasin laste sünnipäevast tegemast enda üritust oma portfoolio täitmiseks. Lennart oli üliõnnelik, sest mitu päeva sai batuudil lõbutseda, veesõda pidada ja süüa emme torti, mille maitse oli tunduvalt parem, kui väljanägemine! Kui ma olen küsinud oma lastelt, mis on sünnipäeva must-have, siis need on kaardid, õhupallid, küünlad tordil ja sünnipäevalaul. 

Sünnipäevalauluga algas ka tema päev pühapäeval. Kinkisime talle mustkunstniku kohvri vajalike vahenditega, sest tema suur unistus on saada trikimeheks. Me pole vist kunagi varem oma kingitusega nii kümnesse pannud, sest vaimustus kohvrist ei lase tal seda käestki panna, olgugi, et see on toonud endaga juba ka palju pisaraid ebaõnnestumistest. Mustkunst pole naljaasi!

Kui tehniliselt võtsin ma sünnipäeva vabalt, siis oma peas ja hinges valitsevad ikka segased tunded. Lennart lõi mind emaks. Mäletan tema saabumist oma ellu nii selgelt, nagu eilset päeva, olgugi, et ta hoidis mind selleks 48 tundi üleval. Ma mäletan seda tunnet, kui ma hoidsin esmakordselt teda oma kätel ja ei suutnud oma õnne uskuda, et ta on minu oma! Lennart tuli ja muutis minu elu igaveseks. Ta andis mu elule uue suuna. Koos Lennartiga sissetallatud tee aitab nüüd seda rada palju lihtsamalt Hermani ja Adeelega läbida. Isegi, kui mõnest käänulisemast kohast võiks ma tulevikus lõigata, tundub mulle, et me oleme õigel teel. 
See on uskumatu, et ta on juba kuuene! Enne sünnipäeva kaotas ta üksteise järel neli piimahammast, mille hambahaldjas müntide vastu vahetas. See on nii armas, kuidas ta endiselt maagiasse usub. Me pingutame nii kõvasti, et välja mõelda sadu seletusi tema skeptilistele küsimustele. Õhtustest jutuajamistest saab mulle hindamatu mälestus. Sedasi tema voodi ääres tema küsimusi ja jutte kuulates olen ma iga kord hämmingus, mis selles lapses kõik peidus on. Kui varem pole ma lastel voodi ääres passinud, siis nüüd tundub alati, et mulle jääb endale sellest väheks ja lõpuks ütleb ta ikka "emme, ma tahan nüüd magama jääda!" Keset kõige ägedamat jututeemat! Oled sa 6 või 60 tahaks ma küsida. Ja seda, et tegu on vana hingega, sain ma aru juba siis, kui ta beebi oli. Eks meil on omad raskused Lennartiga, aga vahel paneb ta meid lihtsalt unustama, et tegu on lapsega ja lapsele on rohkem lubatud, kui ta endale lubab.
Ta hoolitseb Hermani eest nii, et pole kahtlustki, et maailmas eksisteerib puhas armastus ja headus.
Rääkimata sellest, kui ma kuulen aknast, kuidas ta kannatlikult Adeelet milleski õpetab, leian külmkapilt meile jäetud kirju või avastan ta peale pahandust ukseaugus lillepundiga seismas, tahab mu süda tükkideks lennata. 

Oh Lennart! Armastan Sind taevani ja tagasi! Sinuga on möödunud mu elu parimad 6 aastat ja oi-oi, kui palju uut meid Sinuga ees veel ootab!