Iga lapsevanem teab, kui naljakalt, armsalt ja vahel ka tobedalt kõlab laste jutt. Mõnikord tulistavad nad oma koomilisi repliike nagu kahurist ja siis püüan neid nalju meeleheitlikult meeles pidada, et siis need kiirelt kirja panna. Kahjuks on aga suurem osa neist mu peast pühitud, aga viimastel nädalatel olen end parandanud...
Esimene lumi meie koduhoovis!
(loe edasi)
Lennartism:
Aitan Lennartil pluusi seljast ja saan kõvasti särtsu. Sellepeale Lennart :" Pistikuga ei maksa jamada!" (See laps oskab juba nii toredaid nalju teha!)

Lennart ja Adeele mängivad diivanipatjadest tehtud autos ja kuuleme Lennartit Adeelet õpetamas :" Kui sa pidurit ei pane, on lõpp!"

Lennart palub riietamisel abi. Mina: " Kuule, sa saad hakkama. Kes sind lasteaias küll aitab!?" Lennart : " Kes aitab, kes aitab?! Eks ikka õpetajad aitavad!"

Lennart ütleb iga päev kümneid kordi, "Emme, sa oled niii ilus!". Kuna kontekstist saan aru, et sõna "ilus" tähendab tema jaoks "head", siis ühel päeval täpsustan : "Lennart, kas ilus tähendab sinu jaoks, et emme näeb ilus välja või, et ma käitun ilusti?". Lennart vaatab mulle otsa ja vastab peale pausi: " Ma valin mõlemad!"

Rain õpetab Lennartit ujuma ja räägib lapsele, et tema juba neljaselt ujus. Lennart kuulab ja langeb mõttesse, nagu tavaliselt, kui ta millegi üle juurdlema jääb ja siis
vastab :" Ma pole küll sellest ühtegi pilti näinud! Emme, kas sina oled?"

On magamamineku aeg ja nägin lapsi trepist ülesse minemas. Läksin järele ja sattusin segadusse, sest päriselt ei näinud neid kuskil. Siis märkasin Lennarti voodis koheva teki all liikuvat kogu. Mängisin veel natuke edasi, et ei ole neid endiselt leidnud. 
Lennart sosistab samal ajal Adeelele : " Ole täitsa tasa, me võime pääseda!"

Täna hommikul ärkas Lennart ennem Adeelet. Võtsin ta sülle ja ütlesin, et mul on talle hea uudis! Näitasin talle lund, mille peale ta mind meelitas : " Vauuu! See tuli sul nii hästi välja!"
Mina: " Mis asi täpsemalt?!
Lennart : "See oli nagu trikk, aga tegelikult ma tean, et sina ei teinud seda! Sa oled nii ilus!"


Adeeleism:

Adeele istub söögilaua taha ja võtab oma nukubeebi kaasa. Kussutab teda ja ütleb: "Emme, ma tahan ka väikest Susannat" (Susanna- minu õelaps)
Naeran ja lähen jutuga kaasa : " Ah, et sina siis tahaksid õekest jah?"
Adeele: " Jaa, mina võtan õe ja Lennart võtab venna!"

Adeele jookseb peale sööki vannituppa ja paneb ukse enda järel lukku, nagu tal kombeks on saanud. Lennart jookseb järele, et samuti käsi pesta ja koputab randmetega uksele : "Adee-e-e-ee-le, miks sa alati nii teed?"'
Ukse tagant kõlab võidukas naer ja seejärel avaneb aeglaselt uks ja Adeele vastab hoopis malbelt ja haletsevalt: "Ma olen Adeele! Ära karda."

Lapsed mängivad juba pikalt oma tubades ja lähen ühel hetkel vaatama, mis seal toimub.
Mina: "Pühade vägi, mis segadus!"
Adeele: " Ei olnud pühade vägi!"

Teeme igal õhtul Lennartiga harjutusi peegli ees, et R-häälik kiiremini tuleks.
Adeele ühineb meiega, teeb mõned harjutused kaasa ja siis vaatab meid, viibutab sõrmi ja raputab aeglaselt pead samal ajal öeldes :"No, no, no!" (nõu nõu, nõu)

                             EELMINE