Ma ei teagi, mis ajani ma oma beebit beebiks võin kutsuda. No vähemalt seni, kuni hakkab riburadapidi väikseid uusi ilmakodanikke meie lähikondlaste seas sündima. Siis saabub mulle ilmselt šokk ja reaalsustaju. Ajaga ei saa võidu joosta ja nii saigi meie pesamuna üleeile juba nelja kuuseks.
(loe edasi)
Herman lebaskleb hetkel mul süles. Musitan ta pehmeid sulgjaid juukseid, mida tahtsime maha ajada, et kasvaks ühtlased ja tihedamad juuksed. Aparaat urisemas seisime Rainiga ta ümber, vaatasime teineteisega tõtt ja ei suutnud meist kumbki seda teha. Kolmas laps aga ikka nii pehmod. Mäletan mingit vanarahva tarkust, et alla aastasel lapsel ei tohtivat juukseid lõigata, muidu lõikab aru ära. Nii sai ka Lennartist aastaseks saades blondide harjumuspäraselt pikemate lokkis juustega poisiklutt ja sama saatust võib tabada nüüd ka Hermanit. 
Elu temaga on endiselt imeline.  Hommikuti on tal nii palju jutustada, et pole võimalustki, et päev ei algaks lõbusalt. Ka praegu mu süles laliseb ta nii ilmekalt nagu tahaks omalt poolt midagi lisada.
Ühtegi ööd pole ta veel jutti ilma söömata maganud, aga samas pole ta ühelgi ööl neil neljal kuul meid  viieks  minutikski üleval hoidnud. Ilmselt said unetud ööd juba rasedana ette tehtud. Uinub endiselt oma voodis ja öösel, kui Rainiga magama lähme, siis tõstame ta meie vahele.
Herman keerab lennukalt end küljelt küljele ja kohe kohe ilmselt ka kõhuli. Tatistab meeletult aga hambaid veel õnneks ei ole. Lisatoitu ei anna ega plaanigi veel hulk aega. Selle eest maitsevad hästi tema enda rusikad.
Lennart ja Adeele hoiavad ja armastavad teda nii palavalt.
Lennartil oli kõhuviirus ja nakkuse hirmus me ei lubanud teda Hermani lähedale. See oli nii kurb aga samas nii armas, kuidas ta eemalt oma väikevenda vaatas ja ütles, et ma nii tahaks teda kallistada ja päris aina, millal juba tema juurde possutama võib minna. Herman vastab nende tähelepanuavaldustele alati laia naeratusega, mis teeb silmnähtavalt Adeele ja Lennarti õnnelikuks. Uskumatu, kuidas viie ja kolmeaastane suudavad nii väga hoolida ja arvestada väikese beebi vajadustega. Vahel kuulen, kuidas nad teisele meelde tuletavad, et vaikselt olla või teevad kontroll-kuulamisi, kas Herman ukse taga vankris ikka magab. Kunagi ei minda magama ega lasteaeda ilma Hermanile musi tegemata. 
Herman on kuidagi nii hästi käsitletav laps. Tahad, et oleks üleval- on üleval, tahad, et magaks- magab. Suure lärmi sees ta ei maga, aga siis on tal uudistamist nii palju, et ta saab vapralt ja rahulikult sellega tunde ja tunde hakkama. Hiljem magab lihtsalt kõik järele. 
Ma pean siiski tunnistama, et mida suuremaks ta saab, seda toredamaks ta muutub. Näole tekib rahulolev muie kuuldes teisest toast, kuidas Rain Hermaniga vestleb ja naerab. Ta ootas tõesti seda aega nii väga, et tal oleks suurem roll Hermani elus, kui alguses, mil mina ainult toitsin ja Herman ainult magas. Nüüd saadab Herman teda pikalt oma pilguga ja näitab oma suurt rõõmu ja tänulikkust, kui issi teda sülle võtab ja trikke teeb. 
Herman on elust ja olust veel nii rikkumata ja puutumata. Vaatan teda ja mõtlen, mida see puhas ja siiras hing sellest imelikust maailmast võib arvata. Näiteks miks emme mind nii palju pildistab?! Ma tõesti ahmin igat hetke temaga endale sisse, aga mul on petlik mõte, et pildid aitavad mul aega paremini kinni hoida. Ja ma ei tea, kas talle meeldib, et ma teda nii palju musitan aga ma ei jäta talle teist valikut.
Taaskord näitas issi meisterklassi toorjuustu tordi küpsetamisel ja mina lastega selle kaunistamisel.
Sünnipäeva puhul uinutasin ta süles tuttu ja see oli paras katsumus! 

Täna möödub täpselt aasta, mil sain teada, et sa mu kõhus kasvad. 
Palju õnne väike mees! Palju õnne Sulle ja mulle ja kõigile neile, kel on au Sinu südamest tükike saada! Ma jauran ja jauran, aga mind tõesti valdab melanhoolsus, kui mõtlen, et varsti saab nendest beebihetkedest ajalugu! Ometi ma tean, et kõige imelisemad ajad koos Sinuga on veel ees!

Mõnusat vastlapäeva ja ärgem hoidkem end kuklikega tagasi!
JÄRGMINE                                                                                                                                                                 EELMINE