Tere kaunist teisipäevahommikut! Kätte on jõudnud november. Loodan, et nende pimedate ja pikkade õhtute saabumine ja kellakeeramine pole teile halvasti mõjunud. Aeg on tubasteks tegevusteks ja küünalde põletamise hooaeg algas nüüd ametlikult ka meie peres. 
Täna jagan teiega oma oktoobrikuu lemmikuimaid noppeid telefonist.

Viltleht on järgmisel suvel kindlasti minu peenras topeltkoguses. Veel enne lume tulekut valmisid viimased kimbud. Ma armastan seda miksida poest ostetud lilledega.
Sügisel on saanud meie pere põhiliseks meelelahutuseks 2-3 korda nädalas ujumas käimine. Adeele ujub oma swimtraineriga ja  Lennart oleks nagu kohe,kohe ujuma hakkamas. Ühesõnaga, me naudime, et saame juba Rainiga mõnusalt ka ise handsfree ujuda!
See pilt kuulub minu lemmikute hulka. Mina olen see kõige ülemine, kellel on  6 sõrme ja ma olen sellega väga rahul, sest kõigil teistel on neid vaid 3! Issi on see keskmine ja kõige suurem. Adeele vasakul kõige pisem ja Lennart parempoolne. Vaadake vaid, kui õnnelikud näod meil kõigil peas on:)
Lennartil on üha kasvav huvi tähtede, kirjutamise ja lugemise vastu. See on nii põnev aeg, mil ta ennast kogu aeg sõnade kokkulugemisel proovile paneb. Pereliikmete nimede kirjutamine käib juba nagu unepealt. Millal ta küll juba nii suureks on saanud?!
Alati on tore, kui on sõpru keda külla oodata! :)
Mu väike hingedoktor kuulab minu südamehäält.
Sorteerisin lastele väikseks jäänud riideid, kui Adeele leidis omale sobiva valge kasuka, millega  "peenelt" moosi limpsida.
Enne õele külla minekut tuleb kindlasti Katariina kohvikust läbi käia ja mõned saiakesed kaasa haarata ning siis hiljem pisikese Susannaga sussutada.
Õed lähevad shoppama!
Läbi lauamängude on nii põnev avastada oma laste uusi teadmisi. Käesolevate pimedate õhtute möödasaatmiseks tuleb neid ilmselt  järjest tihedamalt mängima hakata. Rain on see osav multitaskija, kes paralleelselt ka Adeelega siis näiteks raamatuid või puslesid paneb.
Kui lapsed õhtuti meiega teleri ees peaksid ühinema, siis tavaliselt on Lennart minu külje all ja Adeele Raini kaisus. Sel õhtul tegi Rain pildi, kuidas "Suure komöödiaõhtu" ajal ma Lennarti kaisus magama olin jäänud. Nägin seda pilti telefonis alles hommikul ja mulle meeldib see nii väga hoolimata jubedast kvaliteedist. Täpselt sellelaadsetel õhtutel, kus uni mind enne lapsi ja Raini murrab, võtan ma lapsed meie voodisse, et üksi mitte uinuda.
Kuna need kaks selli on sünnist saadik harjunud oma tubades magama, siis on selline ühismagamine üks paras ettevõtmine. Aga see on ju nii ahvatlev neid oma kaisus hoida seni kuni nad veel väikesed on. Aga siis on neil hoopis nalja nabani, eriti Adeelel. Et nali lõppeks pean nende vahele ronima ja seejärel nad lämmatavad üksteise võidu mind kahelt poolt kaisutades, kellel on pikemalt käsi mu ümber. Kuigi tegelikult olen üli kiire uinuja, ei suutnud sel korral mu kannatus ega uni sellisele vigurdamisele vastu panna ja jätsin nad sedasi sinna kahekesi voodisse ja marssisin ise Raini juurde filmi vaatama. Uuesti magama minnes leidis aset selline "aww!!"-efektiga vaatepilt. 
See on nii armas, kuidas need kaks väikest on üksteisele parimateks sõpradeks ja kaitsevad sõna otseses mõttes üksteise seljatagust. Nende vahel ei toimu iial kurja kisklemist, vaid lõbus müramine ja üksteisega arvestamine.
Napid nahkpüksid ei pruugi olla minulik, kuid, kui saabus aeg sõbrannadega koosviibimiseks võin lubada omale kõike!
Ma võin vist lastele ette sööta mida iganes, neid huvitab kõik. Isegi ilumessil naiste käsitöö.
Nad on sellistel puhkudel nii naljakad, käies suu lahti ringi ja ammutades igal sammul omale midagi uut teadmiseks. Mis sellest kõigest meelde jääb on muidugi teine asi :)
Kui Raini pole käepärast on Lennartist sirgumas ka hea silmaga piltnikuhärra.
Suvalisel hetkel mehelt lilli saada on palju erilisem, kui mõnel mõjuva põhjusega päeval. 
Ma küll arvan, et see võiks olla tuleviku postituse teema, aga kes on meil käinud, see ilmselt teab, et meie lastel pole väga erilisi tulede ja viledega mänguasju. On raamatud, lauamängud ja suurem osa mänguasjadest on "pärandiks" saadud õelastelt. Enamikus nende/meie mängudes on põhiinstrumendiks loovus. See on lausa hullumeelne, missugune piiritu kujutlusvõime selles vanuses lastel on ja just sellepärast ma ei tahagi, et neil oleks palju "valmis" mänguasju. Nii jääb meilegi lõbu alles! :)
Sügisesed jalutuskäigud.
Jätkugu need ka lumega, ka teil! :)