Aegajalt üllatab Mari mind oma külaskäikudega. Enamasti istume paar tundi vaibal või mu köögilaua taga ja veel lõpuks seisame välisuksel pool tundi, et vahetada viimased pooleli jäänud mõtted kuni Mari maja nurga taha kaob. Alati järgneb sellele iiveldus kohvi üledoosist, mille vastu aitab võidelda Marilt saadud motivatsioonipisik. Ta ise väidab alati vastupidist, aga ju on see hea, et tunded on vastastikused ja üks ei pumpa teist tühjaks.


Peale igasugueid põhjendatud vabandusi, otsustasin möödunud nädalavahetuseks rutiinist ja mugavusest välja astuda ja sõita hoopis ise Marile Tallinnasse külla. "Elevus on nii suur, nagu jõuluvana ootaks" kirjutas Mari, kui olin teel, aga mina tundsin end näljase vampiirina. Jah, ma juba salaja ootasin, et Mari mind hariks ja vaimustaks oma põneva menüüga ja ma ei pidanud pettuma. Sellest hoolimata pole ma kindel, mis mind rohkem toitis, kas ahvatlev toit või inspiratsioonilaks, mis tabas mind uksest sisse astudes. Mari on alati tore näha, kuid seekord pidin tervituskallistuse peaaegu, et pooleli jätma, sest kahe aastaga oli üldpilt kodust nii palju muutunud, et kibelesin juba kõike näha! Nii palju vägevaid DIY projekte igal sammul!

Oeh, kui oluline on saada rutiinist vabaks ja kui õnnelik ma olen, et Mari mulle aega leidis. Koju jõudes ja tegelikult senimaani valdab mind tõeline energialaeng. Ma sahmin jälle kodus ringi ja otsin uusi väljakutseid, mis tuba kust ette võtta ja nagu ma juba Mari hoiatasin, hakkab üsna palju copy paste olema!

Olin vahepeal otsustanud aja maha võtta ja pühenduda Hermanile, sest tundsin end nii süüdi, et alustasin nii varakult tema kõrvalt töödega. Olgu vahemärkusena öeldud, et ma armastan üle kõige (ka peale 6 aastat) kodusolemist ja lastega ajaviitmist, kuid peale Mari juures käimist sain aru, et asi on kuidagi mandumiseks läinud. Nii, et ikkagi töö ja kodu ja lapsed käivad mul ikka käsikäes. Naljakas, kuidas telepaatiliselt tunnevad teisedki inimesed seda ja uusi (töö)pakkumisi hakkas järsku postkasti ilmuma veel enne, kui olin koduni jõudnud!

Aitäh Mari! Kogu nüüd ennast järgmiseks korraks, sest sel korral tõmbasin Sind ilmselt täiesti tühjaks!

Mine Sina ka sõbrannale külla, kellele oled lubanud seda kaks aastat!