Sel aastal on kuidagi väga toredasti juhtunud, et suur naljapäev on kokku sattunud suure rõõmupäevaga, mil tähistame Kristuse ülestõusmist. Nüüd saab lisaks munade värvimisele, otsimisele ja koksimisele ka väikseid vimkasid teha. Sellepärast  tasub täna skeptiliselt suhtuda kõigesse, mida kuulete. Aga päriselt, õppinuna eelmisest aastast jätan tänavu mina oma aprillinaljad perekeskseks ja piirdun "siga lendab ja plekk pepul" stiilis naljadega. Õnneks lapsi ajavad need naerma kasvõi tuhat korda päevas öelduna! 
Nii siis. Ilma igasuguse naljata- võtame taaskord ühe möödunud kuukese pildimaterjaliga kokku:
(loe edasi)
Külalisi käib meil ju ikka, aga seekord on tähelepanuväärne, et kutsusime külla külalised koos oma neljajalgsete sõpradega, kes oma koolitatusega ei jää just palju inimesele alla! Niimoodi saame me kõik siin peres loomaarmastuse ära rahuldatud!

Kui mõni viieaastane laps on pool maailma läbi rännanud, siis kahjuks pole meie lapsed veel kunagi Tallinnaski käinud. Üsna ekspromt tuli Rainil idee osta piletid Eesti Laulule. Vaagisime paar tundi, kas ikka tasub võtta ette see käik kolme lapsega aga leidsime end mõttelt, et kui ei lähe, ei saa teada, kuidas nende kolmega on käia. Tegelikult on nad ammu tõestanud meie väikestel minipuhkustel, kui suurepärased reisikaaslased nad on ja võimaluste korral läheks ma nendega nüüd ja kohe lennukile, et sõita palmi alla.  Aus olles ongi nad kodus eemal ülivõrdes toredad! Nüüd testisime ka Hermani ära.
Kui ma õhtuks pole saanud peavalu, siis on see märk sellest, et pinget pole olnud. Ja ma ei saanud peavalu vaid hoopist mõnusat vaheldust!
Märtsis sukeldusin päevadeks ja vahel ka pooleks ööks töötuppa pulmakutseid kujundama ja valmis tegema.
Õhtul voodiserval õpitud ja õpetatud luuletused andsid tulemust lasteaia luulepäeval, kust Lennart pääses edasi maakondlikule luulepäevale Ahjale, mille patrooniks on Liina Kersna. Ma olen Rainiga täitsa nõus, et ei sobi kekutada oma laste tegude ja saavutustega, et piisab sellest, kui me ise teame nende tublidust ja alati võib olla sealsamas hetki, kus tahaks nende pärast oma silmad peast häbeneda. Aga, kui teemaks on märtsi eredaimad hetked, siis seda see just on. Lennart pälvis oma vanusegrupis esikoha.
Jalg üle põlve, tähtis ilme näol, lõug vastu rinnakut ja kikilips ees- kas ma olen ainuke, kellele viirastub president Ilves? Et siis kannab ühe nime aga mängib teist.
Ka väikevend ei väsi suurt vennat imetlemast.
Naistepäev tõi meie pere naistele lilli ja lokke. 
Ja mis võinuks olla naistele parim kingitus, kui esimene samm uue/värske köögi poole.
(Meie diy projekt, millest kuulete peagi, kui lõpuks ka kapinupud ja nipet-näpet veel valmis saab)
Märtsis sai suusatatud, uisutatud, sünnipäevadel käidud...
Ühel ööl, kui lubasime lastele, et magame kõik ühes voodis, sai üsna kiirelt selgeks, et vähemalt üks on ikka üleliigne. Kõige kiirem ja mugavam lahendus oli Adeele Hermani voodisse tõsta ja oi seda tema rõõmu hommikul! Õnneks ei saanud sellest kellelegi harjumust.
Märtsikuus oli Hermanil ka esimene tutvumine püreega. 
Oeh!!! See on minu jaoks kõige tüütum etapp lastekasvatuses. Päriselt. Potitreening on selle kõrval köki-möki. Muudkui hauta juurikaid ja kuitahes vähe sa ka ei teeks, ikka on palju. Ja siis on sügavkülm täis püreekuubikuid, mida siis soojendada ja kõige tipuks on sul laps, kes on juukseotsani kollast plöga täis, sest tema käed on kiiremad, kui minu omad. Ja kui oled lapse puhtaks saanud, siis ronid lapiga laua alla..aga no vaadake neid silmi- see kõik on seda väärt!
Õnneks pole mägede taga aeg, mil ka Herman meie potist süüa saab.
Sel kuul oli pärliks ka Adeele esinemine suurel kultuurikeskuse laval. Kui su tütar laulab "...seal elavad mu vanemad, kes ainult head mul soovivad..." siis ei jää ei emmel ega issil nutt kurku tulemata.
Last ootas kodus vapra esinemise eest tort ja kingitus. Kingitustega on üldse nii, et neid ostab ja valib meil ainult Rain. On need jõulukingid või sünnipäevakingid poisile või tüdrukule, tuttavale või võõrale- ikka valib Rain. Sest ma lihtsalt lähen mänguasjapoes hulluks ja väljun sealt tühjade kätega või väga valede valikutega, aga temal käib valimine 1-2-3, nii et ma pole samal ajal autos oodates oma telefonigi näppima jõudnud hakata. 
Nii siis saatsin ma sel päevalgi Raini poodi, midagi väikest lapsele ostma esinemise puhuks. Ma isegi unustasin küsida, mis ta siis talle valis kuni hiljem laual oli karp küünekaunistustega. Kahju, et ma ei pildistanud hetke, kuidas siis hiljem issi oma tütrele kleepsukesi küüntele lõikas ja kleepis. 

Seda praktiliselt ei juhtugi, et ma lastega koos magaks, eriti lõunaund. Aga esinemise hommikul lubasime endale pool päeva emme-tütre aega ja tegime ka ühe ilu une. See oli nii mõnus, et mõtlesin, miks ma seda rohkem ei võiks endale /talle lubada. 
Üldiselt ei hoia ma kätt väga pulsil, et jälgida palju mul teid siin läbi jookseb. Aga kui mu meilile tuli selline ootamatu üllatus, lõid mu silmad särama ja ühtlasi kerkis ka süümepiinakoorem, et ma endiselt nii lahjalt siin tegutsen.
Kuigi ma tahaksin veel jagada igasuguseid nunnusid pilte Hermanist, siis et mul materjali jätkuks ka hilisemaks, hoian neid näiteks Hermani 6 kuu sünnipäeva postituseks. Just, just! Aprillis saab meie pesamuna juba poole aastaseks! Aprill toob üldse palju tähtpäevi, nii et ainest saab ehk olema. Adeele saab 4-aastaseks, mind ootab ees 30 (unustage see number ruttu ära!), meil täitub Rainiga 10 aastat armastust ja 2 aastat oma kodus elamist. Kindlasti leiame veel midagi!

Meie pakime nüüd end kokku ja sõidame maale mune koksima. Veel enne, tuleb aga sõstrapõõsaste vahele mune minna peitma, sest meie lapsed usuvad endiselt pühadejänkut! Loodan, et teil kõigil on miski millesse uskuda, sest uskuda justkui lapsekombel on imetore!
Kaunist ülestõusmispüha!
 JÄRGMINE                                                                                                                                                                EELMINE